CEEMK107B7104KA-T
Taiyo Yuden
Cap Ceramic 0.1uF 16V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CEEMK107B7104KAT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    CEEMK107B7104KA-T
  • Alias/AKA:
    EMK107B7104KA-T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Capacitance Value:
    0.1 uF
  • Voltage:
    16 VDC
  • Package/Case:
    0603
  • Tolerance:
    10 %