CBMF1608T220K
Taiyo Yuden
Inductor Power Chip Wirewound 22uH 10% 2.52MHz Ferrite 0.23A 1.3Ohm DCR 0603 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CBMF1608T220K
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    CBMF1608T220K
  • Alias/AKA:
    LQCBMF1608T220K
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Inductance:
    22 uH
  • Type:
    Power Chip7105
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    107104%
  • Technology:
    Wirewound7103
  • Maximum DC Current:
    0.23 A
  • Maximum DC Resistance:
    1.3 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C