CBC3225T470KR
Taiyo Yuden
Inductor Power Chip Wirewound 47uH 10% 100KHz Ferrite 0.48A 0.871Ohm DCR 1210 T/R
Description +
Search Keywords: CBC3225T470KR
  • Part No:
    CBC3225T470KR
  • Alias/AKA:
    LQCBC3225T470KR
  • Inductance:
    47 uH
  • Tolerance:
    107104%
  • Maximum DC Current:
    0.48 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.871 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C