CBC3225T101MR
Taiyo Yuden
Inductor Power Chip Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 0.34A 1.82Ohm DCR 1210 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CBC3225T101MR
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    CBC3225T101MR
  • Alias/AKA:
    LQCBC3225T101MR
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    100 uH
  • Type:
    Power Chip7105
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    207104%
  • Technology:
    Wirewound7103
  • Maximum DC Current:
    0.34 A
  • Maximum DC Resistance:
    1.82 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C