CBC2518T681K
Taiyo Yuden
Inductor Power Chip Wirewound 680uH 10% 796KHz Ferrite 0.06A 36.4Ohm DCR 1007 T/R
Description +
Search Keywords: CBC2518T681K
  • Part No:
    CBC2518T681K
  • Alias/AKA:
    LQCBC2518T681K
  • Inductance:
    680 uH
  • Tolerance:
    107104%
  • Maximum DC Current:
    0.06 A
  • Maximum DC Resistance:
    36.4 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C