CBC2518T471K
Taiyo Yuden
Inductor Power Chip Wirewound 470uH 10% 796KHz Ferrite 0.07A 28.6Ohm DCR 1007 T/R
Description +
Search Keywords: CBC2518T471K
  • Part No:
    CBC2518T471K
  • Alias/AKA:
    LQCBC2518T471K
  • Inductance:
    470 uH
  • Tolerance:
    107104%
  • Maximum DC Current:
    0.07 A
  • Maximum DC Resistance:
    28.6 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C