CB2012T680K
Taiyo Yuden
Inductor Power Chip Wirewound 68uH 10% 2.52MHz Ferrite 0.14A 7.8Ohm DCR 0805 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CB2012T680K
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    CB2012T680K
  • Alias/AKA:
    LQCB2012T680K
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Inductance:
    68 uH
  • Type:
    Power Chip7105
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    107104%
  • Technology:
    Wirewound7103
  • Maximum DC Current:
    0.14 A
  • Maximum DC Resistance:
    7.8 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C