BRL2012T1R5M
Taiyo Yuden
Inductor Power Chip Wirewound 1.5uH 20% 7.96MHz Ferrite 0.75A 0.234Ohm DCR 0805 T/R
Description +
Search Keywords: BRL2012T1R5M
  • Part No:
    BRL2012T1R5M
  • Alias/AKA:
    LQBRL2012T1R5M
  • Inductance:
    1.5 uH
  • Tolerance:
    207104%
  • Maximum DC Current:
    0.75 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.234 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C