326XBX48P-010-120A
Struthers-Dunn
Electromechanical Relay 120VAC 10A DPDT (34.9x34.9)mm Socket Time Delay Relay
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 326XBX48P010120A
  • Supplier:
    Struthers-Dunn
  • Part No:
    326XBX48P-010-120A
  • RoHS:
    Yes
    EAR99
    1
  • Mounting:
    Socket
  • Type:
    Time Delay Relay
  • Contact Arrangement:
    DPDT
  • DC Coil Voltage:
    N/A
  • AC Coil Voltage:
    120 V
  • Contact Form:
    2 Form C
  • Maximum Current Rating:
    10 A