219ABAP-24VDC
Struthers-Dunn
Electromechanical Relay 24VDC 10A SPST-NO/DPDT/SPST-NC (64.1x36.8x83.7)mm Plug-In General Purpose Relay
Description +
Search Keywords: 219ABAP24VDC
  • Part No:
    219ABAP-24VDC
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    SPST-NO,DPDT,SPST-NC
  • Maximum Current Rating:
    10 A
  • Termination Style:
    PC Pin
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -20 to 70 °C