193RE4A3-24G
Struthers-Dunn
Reed Relays 4PST-NO 0.5A 24VDC 1.15KOhm Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 193RE4A324G
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Struthers-Dunn
  • Part No:
    193RE4A3-24G
  • Alias/AKA:
    W193RE4A3-24G
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Dry
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    4PST-NO
  • Maximum Carry Current:
    2 A
  • Maximum Switching Current:
    0.5 A