1C20Z5U104M050B
Sprague
Cap Ceramic 0.1uF 50V Z5U 20% Radial 5.08mm 85°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 1C20Z5U104M050B
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Sprague
  • Part No:
    1C20Z5U104M050B
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    0.1 uF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Package/Case:
    N/R
  • Tolerance:
    20 %