SCLD-WB-4PDT-C-12VDC
Song Chuan
Power Relay 12VDC 5A 4PDT(27.5x21.5x41.5)mm Plug-In
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SCLDWB4PDTC12VDC
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Song Chuan
  • Part No:
    SCLD-WB-4PDT-C-12VDC
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    4PDT
  • Mounting:
    Connector
  • Termination Style:
    Quick Connect
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -25 to 70 °C
  • Coil Resistance:
    160 Ohm