SCP30D524-DN
Sola / Hevi-Duty
AC/DC Power Supply Dual-OUT 5V/24V 3A/0.6A 30W 7-Pin
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SCP30D524DN
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Sola / Hevi-Duty
  • Part No:
    SCP30D524-DN
  • Alias/AKA:
    SCP30D524UDN
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    DE
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Family:
    SCP30D
  • Dimension:
    113 x 35 x 68 mm
  • AC Input Voltage:
    85 to 264 V
  • Efficiency:
    68(Min) %
  • DC Input Voltage:
    100 to 375 V