- MB60S48K
MB60S48K
SL Power / Advanced Energy
AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 1.35A 65W Medical 11-Pin
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Description
Search Keywords: MB60S48K
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:SL Power / Advanced Energy
Part No:MB60S48K
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504409520
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
80 -
AC Input Voltage:90 to 264 V
Dimension:127 x 76.2 x 26.92 mm