- GPFC160-28G
GPFC160-28G
SL Power / Advanced Energy
AC/DC Power Supply Single-OUT 28V 5A 160W 27-Pin
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: GPFC16028G
Supplier:SL Power / Advanced Energy
Part No:GPFC160-28G
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504409530
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Dimension:177.8 x 114.3 x 42.93 mm
DC Input Voltage:N/A
AC Input Voltage:85 to 264 V