- GPC140-12G
GPC140-12G
SL Power / Advanced Energy
AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 11.7A 140W
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: GPC14012G
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:SL Power / Advanced Energy
Part No:GPC140-12G
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
10 -
Input Frequency:47 to 63 Hz
Operating Temperature:-10 to 70 °C
Family:GPC140
Mounting:Screw
DC Input Voltage:N/A
Dimension:101.6 x 50.8 x 35.52(Max) mm
Minimum Isolation Voltage:N/A
AC Input Voltage:85 to 264 V
Supplier Package:N/A
Pin Count:N/A
Packaging:N/A
Efficiency:70 %