- GLC50-12G
GLC50-12G
SL Power / Advanced Energy
AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 4.2A 50W 9-Pin
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: GLC5012G
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:SL Power / Advanced Energy
Part No:GLC50-12G
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504409510
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
DC Input Voltage:N/A
Dimension:63.5 x 107.95 x 29.21 mm
AC Input Voltage:90 to 264 V