- DP-241-7-24
DP-241-7-24
Signal Transformer
Power Transformer 2500Vrms 56VA 7 Terminal Solder Lug/Quick Connect Flange Mount
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: DP241724
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Signal Transformer
Part No:DP-241-7-24
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504314065
COO:DO
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
20 -
Primary Configuration:Dual10787
Primary Side Voltage:115,230 V
Secondary Configuration:Single10795
Secondary Side Voltage:24 V
Secondary Side Current:2400 mA
Power Rating:5610786VA
Mounting:Flange Mount10782
Dimension:93.7mm x 49.2mm x 57.810792mm