- DP-241-5-16
DP-241-5-16
Signal Transformer
Power Transformer 2500Vrms 12VA 7 Terminal Solder Lug/Quick Connect Flange Mount
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: DP241516
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Signal Transformer
Part No:DP-241-5-16
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504314035
COO:DO
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Primary Configuration:Dual10787
Primary Side Voltage:115,230 V
Secondary Configuration:Single10795
Secondary Side Voltage:16 V
Secondary Side Current:800 mA
Power Rating:1210786VA
Mounting:Flange Mount10782
Dimension:71.4mm x 36.3mm x 42.810792mm