- PFE480D25
PFE480D25
Sensata / Crydom
Solid State Relay - SPST-NO (1 Form A) - 15 to 32VDC Input - 25A, 48 to 660V Load - 4-SIP Package - PC Pin - Through Hole.
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
EACH Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: PFE480D25
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Sensata / Crydom
Part No:PFE480D25
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490080
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
20 -
Output Type:AC
Maximum Output Voltage:660(RMS) V
Maximum Output Current:25(RMS) A
Output Device:SCR
Input Type:DC
Input Voltage:32 V