Search Keywords: LVD75A40
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Sensata / Crydom
  • Part No:
    LVD75A40
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Output Type:
    DC
  • Maximum Output Voltage:
    75 V
  • Maximum Output Current:
    40 A
  • Output Device:
    MOSFET
  • Input Type:
    DC
  • Input Voltage:
    11.5 V
  • Mounting:
    Screw
  • Circuit Arrangement:
    N/A
  • Dimension:
    58.4 x 45.7 x 22.9 mm