- EZE480D18R
EZE480D18R
Sensata / Crydom
Solid State Relay - 15-32 VDC Control Voltage Range - 18 A Maximum Load Current - 48-660 VAC Operating Voltage Range - Random ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
EACH Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Solid State Relay - 15-32 VDC Control Voltage Range - 18 A Maximum Load Current - 48-660 VAC Operating Voltage Range - Random Turn-On - Panel Mount.
Search Keywords: EZE480D18R
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Sensata / Crydom
Part No:EZE480D18R
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490080
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
215 -
Output Type:AC
Maximum Output Voltage:660 V
Maximum Output Current:18(RMS) A
Output Device:SCR
Input Type:DC
Input Voltage:32 V
Mounting:Screw
Circuit Arrangement:N/A
Dimension:43.9 x 38.1 x 13.9 mm