DRA4-CMXE100D10
Sensata / Crydom
Solid State Relay - CMX Series - 20-28 VDC Control Voltage Range - 8 A Maximum Load Current - 1-100 VDC Operating Voltage Rang ...
Description +
Solid State Relay - CMX Series - 20-28 VDC Control Voltage Range - 8 A Maximum Load Current - 1-100 VDC Operating Voltage Range - LED Status Indicator - DIN Rail Mounting.
Search Keywords: DRA4CMXE100D10
  • Part No:
    DRA4-CMXE100D10
    EAR99
    45
  • Maximum Output Voltage:
    100 V
  • Maximum Output Current:
    8 A
  • Input Voltage:
    28 V
  • Dimension:
    89.6 x 53.7 x 60.1 mm