DRA1-SPF380D25
Sensata / Crydom
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
EACH Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: DRA1SPF380D25
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Sensata / Crydom
  • Part No:
    DRA1-SPF380D25
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Output Type:
    AC
  • Maximum Output Voltage:
    380 V
  • Maximum Output Current:
    10(RMS) A
  • Output Device:
    N/A
  • Input Type:
    DC
  • Input Voltage:
    15 V
  • Mounting:
    DIN Rail
  • Circuit Arrangement:
    N/A
  • Dimension:
    89.6 x 10 x 52.3 mm