DRA1-CX380D5R
Description +
DRA1 CX Series -10mm Single Channel DIN Rail Mount SSR Assembly - Control Voltage 4-15 VDC - Typical Input Current 15 mADC - Output 48-380 VAC - Max Load Current 5 A - LED Status Indicator
Search Keywords: DRA1CX380D5R
  • Part No:
    DRA1-CX380D5R
    EAR99
    235
  • Output Type:
    AC
  • Maximum Output Voltage:
    380 V
  • Maximum Output Current:
    5(RMS) A
  • Input Voltage:
    4 - 15 V
  • Dimension:
    89.6 x 10 x 61 mm