JLE-1-1-53-3-F3-95
Sensata / AIRPAX
Circuit Breaker Magnetic 1Pole 95A 160VDC
Description +
Search Keywords: JLE11533F395
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Sensata / AIRPAX
  • Part No:
    JLE-1-1-53-3-F3-95
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Magnetic
  • Voltage Rating:
    160 VDC
  • Number of Poles:
    1
  • Current Rating:
    95 A
  • Terminal Design:
    Stud
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C