IULK1-1-62-50.0-C-01
Sensata / AIRPAX
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 1Pole 50A 277VAC
Description +
Search Keywords: IULK1162500C01
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Sensata / AIRPAX
  • Part No:
    IULK1-1-62-50.0-C-01
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    3
  • Type:
    Hydraulic Magnetic
  • Voltage Rating:
    277 VAC
  • Number of Poles:
    1
  • Current Rating:
    50 A
  • Terminal Design:
    Stud
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C