IUGN66-1-66-20.0
Sensata / AIRPAX
Circuit Breaker Magnetic (Hydraulic Delay) - 2 Pole - 20A - 250VAC - 50/60Hz Motor Start - Toggle Actuator - Panel Mount.
Description +
Search Keywords: IUGN66166200
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Sensata / AIRPAX
  • Part No:
    IUGN66-1-66-20.0
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    3
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 2
Ships today, if you order in Buy all 2 in-stock or the regular minimum order quantity of 3