IPAP-11-1-62F-20.0-S-01-T
Sensata / AIRPAX
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 2Pole 20A 250VAC
Description +
Search Keywords: IPAP11162F200S01T
  • Part No:
    IPAP-11-1-62F-20.0-S-01-T
  • Type:
    Hydraulic Magnetic
  • Voltage Rating:
    250 VAC
  • Number of Poles:
    2
  • Current Rating:
    20 A
  • Terminal Design:
    PC Pin
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C