IPA-111-1-62-25.0-A-01-T
Sensata / AIRPAX
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 3Pole 25A 250VAC
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: IPA111162250A01T
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Sensata / AIRPAX
  • Part No:
    IPA-111-1-62-25.0-A-01-T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Hydraulic Magnetic
  • Voltage Rating:
    250 VAC
  • Number of Poles:
    3
  • Current Rating:
    25 A
  • Terminal Design:
    Quick Connect
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C