IEGH666-1-62-20.0-91-V
Sensata / AIRPAX
A three-pole, series trip hydraulic-magnetic circuit protector with screw terminals, rated for 20.0A at 50/60Hz with a long de ...
Description +
A three-pole, series trip hydraulic-magnetic circuit protector with screw terminals, rated for 20.0A at 50/60Hz with a long delay curve.
Search Keywords: IEGH66616220091V
  • Part No:
    IEGH666-1-62-20.0-91-V
  • COO:
    CN
  • Voltage Rating:
    250 VAC
  • Current Rating:
    20 A
  • Terminal Design:
    Screw
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C