IEGH111-1-72-20.0-91-V
Sensata / AIRPAX
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 3Pole 20A 277VAC/80VDC
Description +
Search Keywords: IEGH11117220091V
  • Part No:
    IEGH111-1-72-20.0-91-V
  • COO:
    MY
  • Voltage Rating:
    277,80 VAC|VDC
  • Current Rating:
    20 A
  • Terminal Design:
    Push-On
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C