IEGF66-1-72-20.0-01-V
Sensata / AIRPAX
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 2Pole 20A 250VAC 80VDC
Description +
Search Keywords: IEGF6617220001V
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Sensata / AIRPAX
  • Part No:
    IEGF66-1-72-20.0-01-V
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    3
  • Type:
    Hydraulic Magnetic
  • Voltage Rating:
    250,80 VAC|VDC
  • Number of Poles:
    2
  • Current Rating:
    20 A
  • Terminal Design:
    Screw
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C