IEG66-1-71-2.50-91-V
Sensata / AIRPAX
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 2Pole 2.5A 277VAC/80VDC
Description +
Search Keywords: IEG6617125091V
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Sensata / AIRPAX
  • Part No:
    IEG66-1-71-2.50-91-V
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    3
  • Type:
    Hydraulic Magnetic
  • Voltage Rating:
    277,80 VAC|VDC
  • Number of Poles:
    2
  • Current Rating:
    2.5 A