IEG6-1-59-15.0-01-V
Sensata / AIRPAX
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 1Pole 15A 80VDC
Description +
Search Keywords: IEG615915001V
  • Part No:
    IEG6-1-59-15.0-01-V
  • COO:
    MY
  • Voltage Rating:
    80 VDC
  • Number of Poles:
    1
  • Current Rating:
    15 A
  • Terminal Design:
    Screw
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C