219-3-1-62F-7-8-20
Sensata / AIRPAX
Circuit Breaker Magnetic 3Pole 20A 600VAC
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 2193162F7820
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Sensata / AIRPAX
  • Part No:
    219-3-1-62F-7-8-20
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    3
  • Type:
    Magnetic
  • Voltage Rating:
    600 VAC
  • Number of Poles:
    3
  • Current Rating:
    20 A