209-1-1-66F-4-8-1.5
Sensata / AIRPAX
Circuit Breaker Magnetic 1Pole 1.5A 240VAC
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 2091166F4815
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Sensata / AIRPAX
  • Part No:
    209-1-1-66F-4-8-1.5
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Magnetic
  • Voltage Rating:
    240 VAC
  • Number of Poles:
    1
  • Current Rating:
    1.5 A