RNF14FTD274K
SEI Stackpole
General Purpose Metal Film Resistor - 274 kohm ±1% - 0.25W - ±100ppm/°C - Axial Thru Hole - Tape&Reel
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RNF14FTD274K
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    SEI Stackpole
  • Part No:
    RNF14FTD274K
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    274 KOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C
  • Packaging:
    Tape and Reel
  • Dimension:
    6.35 x 2.35 mm