0001.2512.PT
Schurter
SPT 5X20 FUSE 6.3A T
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
SPT 5X20 FUSE 6.3A T
Search Keywords: 00012512PT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Schurter
  • Part No:
    0001.2512.PT
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Type:
    Miniature6209
  • Fuse Size:
    5 X 206191mm
  • Acting:
    Slow Blow6186
  • Current Rating:
    6.3 A
  • Maximum AC Voltage Rating:
    250 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    150 V