HDMR-19-01-F-SM-TR
HDMR-19-01-F-SM-TR
Samtec
In Stock: 36,510
Minimum Order: 24
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
HDMR-19-01-F-SM
Samtec
HDMI Receptacle Connector - 1 Port - 19 Position - Board Guide - 1.3A/Contact - 40VAC - Solder Termination - Horizontal - Surf ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
HDMI Receptacle Connector - 1 Port - 19 Position - Board Guide - 1.3A/Contact - 40VAC - Solder Termination - Horizontal - Surface Mount, Right Angle.