UJ20-C-V-C-2-SMT-TR
Same Sky®’s
Type-C - USB 2.0 - 480 Mbps - 20 Vdc - 5 A - Vertical - Through Hole Mounting Style - Through Hole Contact Pin Type - Gold Fla ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Type-C - USB 2.0 - 480 Mbps - 20 Vdc - 5 A - Vertical - Through Hole Mounting Style - Through Hole Contact Pin Type - Gold Flash - 10 mm - 16 Pins - USB Receptacle