CMI-1614C-120
Same Sky®’s
16 mm - 12 V - 95 dB - 2.2 kHz - Through Hole - Driving Circuit - Magnetic Audio Indicator Buzzer
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tray Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CMI1614C120
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Same Sky®’s
  • Part No:
    CMI-1614C-120
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Minimum Operating Supply Voltage:
    9 VDC
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    13 VDC
  • Product Diameter:
    16 mm