50THV47M8X10.5
Rubycon America
Aluminum Electrolytic Capacitor - 47 µF - ±20% - 50 V - 360mOhm @ 100kHz - 3000 Hrs @ 125°C - Polar - AEC-Q200 - Radial, Can - ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Aluminum Electrolytic Capacitor - 47 µF - ±20% - 50 V - 360mOhm @ 100kHz - 3000 Hrs @ 125°C - Polar - AEC-Q200 - Radial, Can - SMD - Surface Mount.