50PZF100M10X9
Rubycon America
Aluminum Polymer - Radial - 100uF - 20% - 50VDC - 10mm dia x 9mm - -55 to 125°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: 50PZF100M10X9
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Rubycon America
  • Part No:
    50PZF100M10X9
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Lifetime:
    4000 h
  • Lead Pitch For Radial:
    5 mm
  • Leakage Current:
    50@2Min uA
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Lead Diameter:
    0.6 mm
  • Construction:
    Aluminum Cylindrical Can
  • Family:
    PZF
  • Dimension:
    9 x 10mm mm
  • Equivalent Series Resistance:
    0.028 Ohm