35JZV22M5X6.1
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - SMD - 22uF - 20% - 35VDC - 5mm dia x 6.1mm - -55 to 105°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 35JZV22M5X61
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Rubycon America
  • Part No:
    35JZV22M5X6.1
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    22 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    5 x 6.1 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    35 VDC