25ZLJ330M8X11.5
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - Radial - 330uF - 20% - 25VDC - 8mm dia x 11.5mm - -40 to 105°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: 25ZLJ330M8X115
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Rubycon America
  • Part No:
    25ZLJ330M8X11.5
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    8 x 11.5 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    25 VDC