250MXG820MEFCSN30X35
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - Radial - 820uF - 20% - 250VDC - 30mm dia x 35mm - -40 to 105°C
Description +
Search Keywords: 250MXG820MEFCSN30X35
  • Part No:
    250MXG820MEFCSN30X35
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Capacitance Value:
    820 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    30 x 35 mm
  • Voltage:
    250 VDC