250MXG680MEFCSN30X30
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - Radial - 680uF - 20% - 250VDC - 30mm dia x 30mm - -40 to 105°C
Description +
Search Keywords: 250MXG680MEFCSN30X30
  • Part No:
    250MXG680MEFCSN30X30
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Capacitance Value:
    680 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    30 x 30 mm
  • Voltage:
    250 VDC