10TXV100M6.3X8
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - SMD - 100uF - 20% - 10VDC - 6.3mm dia x 8mm - -40 to 125°C
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 10TXV100M63X8
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Rubycon America
  • Part No:
    10TXV100M6.3X8
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    900
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    6.3 x 8 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    10 VDC